Gyakori megbetegedések
- Bőrbetegségek
- Emésztőrendszeri megbetegedések
- Fájdalmak – fájdalomcsillapítás
- Férfi egészségügyi problémák
- Fertőző betegségek
- Fül-orr-gégészeti betegségek
- Gyermekkori betegségek
- Ideggyógyászati megbetegedések
- Időskori megbetegedések – anti-aging
- Immunrendszer és nyirokkeringés
- Jó- és rosszindulatú daganatos megbetegedések – rák
- Mozgásszervi megbetegedések
- Nőgyógyászati betegségek
- Pszichiátriai betegségek
- Száj- és fogászati betegségek
- Szemészeti problémák
- Szív- és érrendszeri betegségek
- Táplálkozás, anyagcsere, hormonok
- Tüdő- és légúti megbetegedések
- Vese és a húgyutak betegségei
Ajánló
Életünk karmesterei, avagy játék a ritmusokkal
Elektro-homeopátia 2. rész
- Éltető idea, avagy az információ ereje
Ajánlott cikkeink a témában:
„Nem azok vagyunk, akik igazán vagyunk, valódi önmagunkat gyakran elfedi a múlt.”
Ritmusok kint... és bent
Figyeljük meg először a felszíni vizeket, azok mozgásait. Tavak, folyók, tengerek, óceánok. Időnként tükörsima vízfelület vagy sima sodrású áramlás, máskor az elemek által fölkorbácsolt óriási energia, mely ha kell, mindent elsöpör (cunami, tengerrengés). A Föld belsejében moccanó energiák, a légköri változások, a Hold, a Nap, naprendszerünk más bolygói és egyéb kozmikus hatások folyamatosan módosítanak mindent, ami mozdítható körülöttünk és bennünk, és ezek folyamatos egymásra épülő ritmusban még több és egymástól jelentősen eltérő, egymást felkavaró modulációt okoznak. És itt egy újabb dagályhullám, a vízszint változik. Minden, ami útjában áll vagy akadályt állít elé, valamilyen módon felerősíti, érzékelhetővé teszi a már létrejött változást. Sziklák, szigetek, tagolt partszakaszok törik meg a lendületet, a mély óceánokhoz képest itt megváltozik minden. Sekélyebb vizek fölött a hullámok mintegy kiemelkednek, új hangsúlyt kapnak, egyre magasabbak és szaporábbak. A partról visszacsapódva a velük szembejövőket részben vagy teljesen erősíthetik vagy kiolthatják. A környezeti hatások (holdhatás, szél, szikla) egyre erősödő belső feszültségként jelentkeznek. Ez ideig-óráig kompenzált marad, mígnem a kiegyenlítődésre való törekvés erősebb lesz, és igen intenzív belső mozgást, örvényt provokál. Az örvény, mint egy keverőpálca, nagy erővel végigsöpör a rendszeren és újrarendezi azt. És a különböző fajsúlyú vizek összekeverednek, a parti vizek egy szintre kerülnek, és a tengeráramok újra szelíden simulnak a lenyugvó víztömegbe. A felkorbácsolt erők elcsitulása után már minden újra nyugodt. A parton az élet folyik tovább... Tartósan talán csak a parti szikla lett kevesebb néhány letört darabkával, és az illatok már egy következő változás feszültségét sejtetik.
...és így élünk mi is ebben a hullámzásban. Belső ritmusaink a külsőktől folyamatosan befolyásoltak, módosultak, kapcsolódnak, keverednek egymással. Az idő strukturálásával segítenek a nagymértékben eltérő funkcióink koordinálásában és stabilizálásában. Fázistranszfer révén információt közvetítenek és továbbítanak a szervezetünkben paralell működő folyamatok rendje és kaotikus állapotai között. Ez már egy újabb, a változás következtében létrejövő állapot előfázisa. A ritmusok közti interakciókban (biokommunikáció) folyamatos jelmoduláció történik, ami lehetővé teszi azt is, hogy extrém gyenge hatású jelekre is érzékenyen reagáljon a szervezet.
Biológiai metronóm
Az 1920-as évektől vizsgálják szisztematikusan a biológiai funkciók időstruktúráját. Spontán ritmusok a növény- és állatvilágban, valamint az emberben is vannak. Ha ezeket frekvencia szerint rendezzük, észrevehető, hogy jelentős részük 103–10-9 Hz közé esik (itt a víz is modulálható). Ebbe a tartományba esik számos általunk ismert geofizikai és elektromágneses hullám is. Az evolúció során a biológiai spektrum nagy valószínűséggel ezekből alakult ki. A vizsgálatok szerint a nagy frekvenciájú ritmusok milliszekundum- és szekundumsávban mozognak, és az önálló sejtek, specifikus szövetek és szervek működését jellemzik. Itt a spektrum folyamatos, és folyamatos frekvenciamoduláció lehetséges. Például az egyes idegsejtek folyamatosan 103 Hz frekvenciasávban modulálhatók. A Föld felszínén 10 Hz körüli mechanikus vibrációk érzékelhetők (Schumann-hullámok).
A közepes frekvenciájú ritmusok – perc- és óratartományban – a komplex funkcionális rendszerekben és regulációs folyamatokban jelennek meg. Ebben a sávban a spektrum egyre inkább diszkrétté (kötegszerűvé) válik. Az egyik legfontosabb napi ritmus a nappal és éjszaka változása (circadian ritmus), az ehhez való folyamatos alkalmazkodásunk, például a folyadékháztartás, az ásványianyag-egyensúly, az anyagcsere, veseszekréció, gyomormozgások, mellékvesekéreg működése, az alvási REM fázisok stb. változásai. A 7 napos (circaseptan) ritmusaink a késleltetett válaszreakciók, mint például a késői típusú allergia, stresszreakció, egyéb regenerációs és funkcionális adaptációk. A holdfázishoz kapcsolt szexuális és reproduktív folyamatokat is ide soroljuk.
Mindezek természetesen befolyásoltak a lassú frekvenciájú éves, illetve a populációs (évtizedes) ritmusokkal. Láthatjuk, hogy az endogén ritmusokat a környezet, mint „zeitgeber”, folyamatosan modulálja. Így épülnek be a biológiai rendszerekbe a környezet periodikus folyamatai.
Ráhangoló ritmusaink
Minden életfolyamat elektromos változáshoz kapcsolt. Az a kérdés merül fel, hogy vajon a szervezet által generált EM mező igen gyenge intenzitása ellenére hogyan képes a feedback, sőt a kontrollfunkciók ellátására. Ehhez rezonanciára és koordinációs folyamatokra épülő jelerősítés szükséges.
A szervezet igen gyors információs transzferében a frekvenciamoduláció tűnik a legalkalmasabb kódnak az információ továbbításában. Ebben a modulációban csak a környezetével nagy energiacserében levő (relaxációs) oszcillációk vesznek részt. A kis energiacseréjű ún. pendulum oszcillációk stabil frekvenciái viszont képesek arra, hogy a szervezetet a periodikus környezeti változásokhoz kapcsolják, azzal koordinált fázisban tartsák. Ez a külső „zeitgeber” ciklusokkal szinkron működik (világosság, hőmérséklet, szociális körülmények). Szerepe megegyezik a zenekarban a dobos feladatával, azaz megadja az előírt alapritmust, és minden hangszer folyamatosan ehhez igazodik, ritmustartása a rendszer stabilitásának jelzője.
A különböző ritmusok keresztkapcsolódásai között létrejövő kommunikációs mintázatok kétségtelenül jelentős mutatók, a jó működés vagy szétesett funkció érzékeny jelzői. Ha a kontrollkörök között optimális az interakció és a kapcsolódó rezgések szinkronizáltak, ez egy stabil belső frekvenciaarányban (mint állandó) nyilvánul meg. Ilyenkor a zenekar jól működik, a funkcionális együttműködés ideális.
A szervezet nem csak arra képes, hogy fönntartsa spontán ritmusait, hanem a saját ritmusos folyamatai megtörése mellett reagál a külső hatásokra, amíg egy csökkenő amplitúdóval újra eléri az equilibriumot. Ez történik például a glukóztolerancia-teszt során.
Változó mintázataink – memórialenyomatok, engramok
A szervezetünk nyitott rendszer. A nyitottság jelentése, hogy egyensúlya csak a környezettel folytatott folyamatos anyag- és energiacsere révén tartható fönn, amiben a folyamatok nem lineárisak, és a rendszer változása az előző állapottól függ (kaotikus determináció.) A biológiai fejlődés során kapcsolatunk a környezetünkkel folyamatosan és nagymértékben változott. Ezek közül az egyik legfőbb különbség a korai állapothoz képest, hogy az extracelluláris tér (sejten kívüli) az óceánban élő egysejtűekhez képest extrém mértékben csökkent. Az egyes sejtek külső környezettel történő direkt interakciós lehetőségeinek beszűkülését számos, egymáshoz szorosan kapcsolódó komplex kontrollmechanizmus kifejlődésével lehetett kompenzálni. Ezek a regulációs mechanizmusok (homeosztázis) 2 fő hierarchikus körben rendeződnek:
a szervezet számára stabilitást adó, a konstans értékeket biztosító szabályozás (integritás);
adott helyzetben a szervezet számára optimális értékeket biztosító dinamikus szabályozó rendszer (adaptáció).
Bár az integritás önmaga lineáris kontrollrendszerrel is biztosítható, az adaptációs folyamatok beindulásával a rendszer instabillá válik. Ezek az azonnal kontrollált, helyreállító folyamatok nem lineárisak, ily módon a frekvencia emelkedő átlagban növekszik, míg a kontroll az adaptáció ellenére stabil marad, azaz az emelkedő átlagérték kontrollált. A ritmusok tehát nem csak a rendszer stabilitását, hanem kommunikációjuk révén (interferencia) az aktuális igény szerinti optimális állapot elérését is biztosítják. Amint láttuk tehát, a szervezet által használt legfőbb modulációs forma a frekvenciamoduláció, melyet az információátvitelben használ leginkább (idegingerület-vezetés); az amplitúdómoduláció főként a reaktív folyamatok „csillapuló oszcilláció” formájában jelenik meg (cukortolerancia-teszt); a fázismoduláció az adatfeldolgozásban érintett (helyi struktúrák szűrő hatásai). A létrejött változásokat szervezetünkben is információhordozókon tároljuk, melyek később előhívhatóak, lejátszhatóak. A lenyomatok képződése során például a vízben csupán strukturális (nem kémiai) változás történik. A dipólus molekulák kapcsolatrendszerében (fürtképződés) jönnek létre apró változások. Így Mozart, Vivaldi után dzsessz-, aztán rock and roll zenét hallgatva mindig más érzetek keletkeznek bennünk, holott a rádió ugyanannyi energiát fogyasztott. Ugyanannak az energetikai folyamatnak egész más az élettani hatása, akkor is, ha csupán a ritmika változik.
Önvalónk az élményeink árnyékában
Az emlékeink, stresszeink hasonlóképpen lenyomatot képeznek bennünk. A lelkünkben zajló mozgás kaotikus, ugyanakkor pontosan meghatározott, kétségtelenül örvényszerű (pl. ösztönmozgások). A vertikális és horizontális tengelyen való rugalmas elmozdulás teszi lehetővé az energiaáramlást az egó, a külvilág és a belső világunk között. Ez nem más, mint a transzperszonális kapcsolatunk a rajtunk kívül létező erőterekkel, energiamezőkkel. Ilyen örvénylési jelenséget tapasztalhatunk a homeopátiás és kineziológiai kezelések során is, ahol az önvaló (belső én, ősén vagy Selbst) tengelyén létrejövő sodrás éppen úgy bevonzza a környezetében lévő ősképeket, régi működési mintákat, ösztönmechanizmusokat, mint egy szokványos örvény a vízen úszó tárgyakat. Például az aktuális élethelyzetéből most kiutat nem találó egyén „önrágódása”, álmai vagy kezelése során, szimbólum formájában olyan őskép jelentkezik, mely éppen a leghasznosabb információt közvetíti a megfelelő erő kíséretében. A kapott kép megrázó, felrázó, rémisztő vagy felemelő jellege segíti a feldolgozatlan élménytömeg megfelelő értékelését, a saját működési mintázat felismerését, aminek következtében túl tud lépni az addig megoldatlan élethelyzetén. Ezek a kollektív tudattalanból, egy központi ősképből származó információk, melyek mindig is megvoltak, most viszont valamilyen aktuális élményre rezonálva a megfelelő időben a megfelelő helyre kerülnek, és ott az eredeti mintázatban elvegyülve a megfelelő módon megnyilvánulnak.
Allergia – egyszerű meghatározás, komplikált betegség
Egy ilyen rendszer kész arra, hogy minden pillanatban reagáljon, és bizonyos belső határok között folyamatos adaptációt végezzen. Minden behatás újabb elágazási pont, a sérülés és a megújulás lehetőségével. Ez a nyitottság teszi lehetővé azt is, hogy szervezetünket folyamatosan és tömegesen a számára nehezen feldolgozható ingerek érjék, terheljék, melyek felhalmozódva a helyi struktúrákat elárasztják, károsítják. Ezekre a stresszekre például tüsszögéssel, kiütéssel, fulladással válaszolhatunk. Ez a reakció nem feltétlen mennyiségfüggő, lehet az pikogrammnyi anyag vagy 40 szál cigaretta naponta. Öröklött allergia évekig is lappanghat, mikor egy stresszes szituáció aktiválja, ezután nyugalmi helyzetben is jelentkezik. Előfordul, hogy egy bizonyos anyagra egyszer allergiásan reagál a szervezet, másszor viszont nem. Ez a neuroendokrin (idegi-hormonális) rendszer harmonikus működésének gyengülésével magyarázható. Fáradtság esetén is gyengébb a receptorok fogadóképessége (könnyebben produkál reakciót). A rendszeresen használt természetidegen anyagok mikromennyiségei felhalmozódnak a szervezetben (élelmiszeripar és toxikológia), és úgy funkcionálnak, mint a hétköznapokban felgyülemlő frusztráció, amivel nem tudunk mit kezdeni. Máskor például fémallergia, uszodák klóros vize elég gyakran okoz gondot. Ez nem jelenti azt, hogy most is sok klór van bennünk! A velük kapcsolatos feldolgozatlan élményeink zavart okoznak a kommunikációs rendszerünkben.
Néhány megfigyelés azokból, amik az utóbbi évszázadban tudományosan megfogalmazódtak:
* Klemens von Pirquet közel 100 évvel ezelőtti megfogalmazása még ma is érvényes: egy előzőleg megszokott – lehet egyébként ártalmatlan – anyagra először érzékenység (szenzibilizáció) alakul ki, majd kórosan megváltozik a szervezet reakcióképessége.
*Minden anyag egyben hullám is, rendelkezik egy csak rá jellemző „információs kóddal”, egy elektromágneses rezgésben megnyilvánuló spektrummal. Így van ez az allergiát kiváltó anyagok esetében is.
*Az egészséges sejtek más frekvenciatartományú rezgésekkel rendelkeznek, mint a betegek.
*Allergiás reakciók nem anyagi természetű ingerekre is kiváltódhatnak, vagyis olyan (elektromágneses) jelekre, melyek az allergén fizikai információit tartalmazzák (Monroe és Smith, 1980).
*A fizika egyik törvénye kimondja, hogy amplitúdójától és frekvenciájától függetlenül minden hullám pontosan nullára redukálható, vagyis kioltódik, ha pontos szimmetrikusával találkozik. Ezt hívjuk inverz rezgésnek.
*Peter Schumacher szerint az allergiaengram olyan memórialenyomat, amely öröklési hajlam alapján elektromágneses bevésődésként jön létre, a szervezetet ingerlő anyagokkal való ismétlődő érintkezés esetén.
*Amíg az allergiaengram jelen van a szervezetben, addig lehetetlen az allergiás reakciót tartósan megszüntetni.
Út az allergiamentes állapot eléréséhez
Ugyanaz a jel egy rendszeren belül bizonyos körülmények között teljesen elenyésző, extrémen kicsi, más körülmények között pedig meghatározó vagy elsöprő erejű (például cunami – az óceánon egy fodor, a parton 10-30 méter magas, mindent elsöprő vízfal). A szervezetünkben működő vagy bekerülő extrém gyenge jelek „saját”, azaz konform területre érve (sejtek, szövetek, szervek) a helyi struktúrától függően erősödnek és gyengülnek, hisz minden a saját struktúrától válik érintetté, a legspecifikusabb egyedi szűrőn keresztül történik a jelmoduláció. Az „örvénnyel” odasodort információ így mindig a legspecifikusabb helyi sajátosságok szerint kerül feldolgozásra, az üzenet így mindig pontosan célba ér!
És mi történik erős behatás esetén?
Úgy, ahogy a felkorbácsolt elemi erők környezetünkben is nagy pusztítást végeznek, hasonlóképpen belső rendszerünkben is károsítanak. A rendszer önszabályozását durván áttörik, megsemmisítik. Beavatkozásunk célja tehát a sajátságos mintáink szerint folyamatosan működő belső szabályozó rendszerünk (homeosztázis) helyreállítása, hogy egyrészt stabilan biztosítsa szervezetünk fenntartó folyamatainak zavartalan működését (integritás), másrészt a szervezetünket mint nyitott rendszert folyamatosan érő és befolyásoló, és a rendszert egyensúlyából kibillentő hatásokra reagáljon, azokat beépítse, optimálisan hasznosítsa, illetve védekezzen ellenük (kompenzál, immunitássá válik, azaz adaptálódik).
A biorezonancia-terápiával (BRT) bármely életkorban és élethelyzetben – a szövetspecifikus regenerációs lehetőségek segítése révén – az élettanilag fontos szervek és szövetek biofizikai és biokémiai irányítása a lehető legindividuálisabban és a ma ismert legmélyebb oki szinten válik kezelhetővé. Az endogén BRT egyedi beavatkozást biztosít, a szűrésre kerülő jeleket a szervezetből nyeri. A terápia alatt is folyamatosan figyelembe veszi a szervezet aktuális reakcióit, hiszen folyamatosan a páciens saját jeleivel dolgozik a szervezet adaptációs tevékenységének javítása céljából, és ezért praktikusan mellékhatásmentes.
A konkrét terápiát azonban megelőzi az adott személynél allergiát kiváltó anyagok és a bázis allergén felderítése. A biorezonanciás vizsgálatok során mikroimpulzusok formájában kérdéseket teszünk fel a szervezetnek, amelyek eljutnak minden egyes sejthez, és azok válaszolnak. A válaszokból kiderül, vannak-e kóros információk, torzulások a rendszerben, tehát könnyen kimutathatjuk azokat az anyagokat, amelyekre az emberi szervezet allergiás vagy túlérzékeny, és azokat is, amelyeket a hagyományos bőrtesztekkel nem sikerült megtalálni. Ma már a szervezet „informatikai rendszerének” BRT-s vizsgálata lehetőséget ad a méreganyagok gyors és konkrét tesztelésére is (nehézfémterheltség), fájdalommentesen felderíthetők a szervezetet terhelő kórokozók, megállapítható a fennálló vitamin-, ásványianyag- és nyomelemhiány, a specifikus szövetek és funkciók terheltsége, valamint lelki problémáink. A módszer segítségével beazonosított eltéréseink korrigálhatók, a speciális méregtelenítést segítő gyógynövények, homeopátiás és egyéb szerek is kitesztelhetők, így a szervezet egésze szempontjából is teljes körű méregtelenítés érhető el.
A kezelés előkészítése
(energetizálás, méregtelenítés)
Az allergia anyagspecifikus engramját inverz rezgésekkel csak akkor kezeljük, mikor a szervezet képes lesz rendezni az anyaggal szemben fennálló rossz viszonyát. Az ehhez szükséges energetikailag rendezett állapotot elérhetjük, ha nem ingereljük tovább a szervezetet, azaz allergénmentes környezetet biztosítunk számára. Ezt specifikus táplálkozási előírásokkal, a méreganyagokat felhalmozó szövetek (kötőszövet, zsírszövet) méregtelenítésével segítjük. Támogatjuk a méregtelenítő szerveket (máj, vese, vastagbél), a hormontermelő mirigyeket (neuroendokrin rendszer), a központi idegrendszer működését. Fontos a hiányok pótlása, a keringés javítása, a mozgásterápiák. Előfordul, hogy a pszichés aspektussal kell előbb foglalkozni (a hisztériától is lehet allergiás tüneteket produkálni).
Minden adaptáció, a gyógyulás minden fázisa energiát igényel. Energia hiányában nem érdemes a kezelést elindítani, mert a kapott információkat képtelen hasznosítani.
A salakanyagoktól megtisztított, jobb tápanyag-ellátású és reakcióképességű szervezet bármilyen külső változáshoz eredményesebben alkalmazkodik, ugyanakkor az egészben betöltendő saját minőségét is jobban érvényesíti. Mindez a mindennapokban életminőségbeli (pozitív) változásokat eredményez, csökken a szervezet leépülése, a szöveti degeneráció, és az öregedési folyamatok lelassulnak. A megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitel, stresszfaktoroktól mentesítés, BRT-s, fitoterápiás, homeopátiás, kineziológiás stb. „portalanítás” hozzásegít ahhoz, hogy ezután a megfelelő információfeldolgozással a szervezet egyre inkább a „saját útját járhassa”. Az erők összeadódnak, és sokkal könnyebben és hatékonyabban zajlik le minden, mert létrejött a méregtelenítéshez szükséges lelki állapot (erőmező) is. Ezt a hatást használták fel a vallási böjtök is. A hibás kiválasztáshoz kapcsolódó rögzült szokásaink megszakíthatók, így a táplálkozás, mozgás, gondolkodás, relaxáció területén (életviteli tényezők) új reakciók, minták alakíthatók ki. Sokat segíthetünk a megfelelő erőtér létrehozásában, a rögzült szokás (minta) áttörésében és az új kialakításában. Így már nem csak pusztán a jelenben történő méregtelenítésről beszélhetünk, hanem a további méreganyag-felhalmozás megelőzéséről is. Elmondhatjuk tehát, hogy több lehetőségünk van, mint gondolnánk, csak ehhez komolyan kell venni a gondolatainkat is, mert mint azt a keleti bölcsesség is mondja: holnap azzá válunk, amit ma gondolunk. A pusztán testi szintű tisztítás ezért csak rövid távon jelent segítséget. Negatív emócióink és gondolataink erős mérgek, így egészségünk szempontjából létkérdés, hogy sikerül-e elengednünk őket.
A természetes gyógymódok közül tehát az allergia gyógyításának legsikeresebb módszere a biorezonancia-terápia. Alapja a már említett inverz rezgés, amelynek segítségével az allergiát okozó allergén anyag rezgésinformációja, az allergiaengram kioltható.
A néhány hónapon át tartó kezelésekkel elérhetjük, hogy még a legmakacsabb allergiával küszködő beteg is tünetmentessé váljék. A terápia után többé már nem szükséges teljes mértékben megtartóztatnia magát az allergiát kiváltó anyagoktól. Ezzel a terápiával lehetővé válik, hogy az allergiát ne csak kezeljük, hanem a kiváltó mechanizmusokat egyszer s mindenkorra megszüntessük.
Németh Hermina és Dr. Pfeifenroth Anna
X. évfolyam 11. szám
Címkék: elektro-homeopátia
- Éltető idea, avagy az információ ereje
Ajánlott cikkeink a témában: